Fiberoptik – Lake Uygulamalar

Fiberoptik – Lake Uygulamalar

a) FİBEROPTİK KABLOLAR

– Optik Fiber kendi içinden ışığı yönlendirebilme özelliği olan plastik veya cam fiberden oluşmuş bir optik fiberdir. Metal kablo yerine fiber kablolar kullanılır.

– Fiberoptik aydınlatma, bir ışık kaynağından üretilen ışığın, fiberoptik kablolar aracılığı ile istenilen bölgeye elektrik kullanılmadan taşınmasıdır.

– Fiberoptik kablolar, sadece ışık kaynağından aldığı ışığı taşırlar, bunun haricinde herhangi bir elektrik akımı taşımazlar . İstenilen aydınlatma elde edilirken, elektrik akımından dolayı ortaya çıkabilecek riskler sıfıra indirgenmiş olur. Elektrik akımı ve ısı ortaya çıkmadığı için, canlı yada ısıdan zarar görebilecek objelere zarar görmez.

Lake dokulu GXY gergi tavan üzerine istenilen miktarda yerleştirilebilen fiber optik kablolarla tavanlarınızda tamamen sıradışı bir tasarım yakalayabilirsiniz.

b) DELİKLİ LAKE

– Fiberoptik kablo kullanılmadan yapılabilecek, lake dokulu ürünlerin belli aralıklarla delinmesi sureti ile oluşturulabilecek uygulamalardır.

– İstenilen renkte GXY lake dokulu ürünün üzerinde yoğun bir şekilde, çapı …mm olacak şekilde deliklerin açılması, zeminde standart led uygulaması kullanılması ile tavanda mücevher havası estiren bir uygulamadır.

– Doğanın içinde, yıldızlı ve açık havada gördüğümüz manzaranın iç mekanlara taşımanın en etkili ve sıra dışı şeklidir.

– Uzun yıllar tavanınızda herhangi bir bakım istemeden, mekanların tamamlayıcı parçası olarak size eşlik edecektir.

Fiberoptik – Lake Uygulamalar