GALAXY AYDINLATMA

Galaxy Aydınlatma Pvc Gergi Tavan, aydınlatma amacıyla kullanıldığı alanlarda ortama Homojen ışık sağlamaktadır. Tabi ki bu ışık kaynağında kullanılacak Aydınlatma elemanlarının yüksek kalitede ve büyük bir uyum içerisinde çalışması gerekmektedir. Amaç yıllarca arızasız bir şekilde ve ilk günkü canlılıkta Gergi Tavanı kullanmaktır. Bu sebeple Gergi tavan ürünlerinin kalitesinin yanı sıra Led Aydınlatma elemanlarınında yüksek kalitede olması gerekmektedir. GALAXY GERGİ TAVAN yıllar süren araştırma geliştirme çalışması neticesinde son kullanıcılara , minimum maliyet maksimum verimde çalışacak Led Aydınlatmaları sunmaktadır.

SAMSUNG PCB LED

LED Aydınlatma ürünleri çok farklı model ve çeşitlerde üretilmektedir. SMD Led’lerin dizgileri, uygun PCB’ler üzerine, dizgi makinalarında dizilmekte, sonrasında PCB’nin ihtiyaçlarına bağlı olarak belirli ısıdaki fırından geçirilmektedir. Önceden PCB’ye uygulanmış lehimin erimesi ile birlikte LED’ler PCB’ye monte edilmiş ve montaj işlemi tamamlanmış olmaktadır. Alüminyum PCB’ler , LED’lerin ısısını armatür kasalarına daha iyi iletmek için kullanılır. Galaxy Gergi Tavan olarak kullanmış olduğumuz Led’ler Samsung markadır.

Samsung Pcb Led
Led/metre                                          30 Led
Lümen/metre                                    1250 Lümen
Tüketim/watt                                    14.4 Watt
Çalışma/volt                                      12Volt
Taban                                                  Alüminyum Pcb

GALAXY ŞERİT LED 6W

Uygulama yapılacak olan alanın kullanım amacına göre LED lerde değişim gösterebilmektedir. Gerek maliyet, gerek yüksek ışık değerlerinin kullanılması kimi mekanlarda uygun olmayacaktır. Bu noktada amaca hizmet etmek için kullanılacak Led, Galaxy 6w dan başkası değildir. Şerit led olan bu ürün metrede 6w tüketimi ve 660 lümen ışık şiddetiyle hem maliyet hem performans olarak piyasada bulunan ledlerden oldukça avantajlıdır.

GALAXY 6W LED
Led/metre                                          30 Led
Lümen/metre                                    660 Lümen
Tüketim/watt                                    6 Watt
Çalışma/volt                                     12Volt
Taban                                                 ŞERİT LED

 

    Led aydınlatma diğer aydınlatma elemanlarıyla karşılaştırıldığında bir çok avantajı olan bir elektrik aydınlatma elemanıdır. Diğer aydınlatma elemanlarıyla karşılaştırıldığında ledler daha az enerji harcarlar. Diğer aydınlatma elemanları çektikleri gücün önemli bir bölümünü ısı olarak yayarlar.Ledler ısınmaz çektikleri gücün büyük bir bölümünü ışık olarak verirler. Böylece led aydınlatma ile enerji verimliliği sağlanabilir.Ortalama 60000 saatlik ömürleri olan ledlerin, 1500 saatlik ortalama ömürleri olan halojen lambalara göre mükemmel bir ömür avantajı vardır.Bir diğer avantajı ise çevresel avantajdır. Ledler her hangi bir zararlı gaz bulundurmazlar. Ayrıca halojen lambalar ışık yayarken aynı zamanda zararlı sera gazı emisyonuna neden olurken ledlerde böyle bir zararlı gaz emisyonu yoktur. Sadece ışık üretirler. Herhangi bir ultraviyole veya zararlı ışın üretmezler.

Genel olarak led aydınlatmanın avantajları listeleyecek olursak;

  • Çok az enerji tüketirler
  • Uzun ömürlüdürler
  • Termal ve mekanik darbelere karşı dayanıklıdırlar
  • Işığı direk olarak yayarlar, bu nedenle verimlidirler,
  • Kızılötesi, UV radyasyonu yoktur, çevresel zararları yoktur,
  • Zararlı gaz barındırmadıklarından güvenlidirler,
  • Yanma veya çarpılma tehlikesi olmadan istenildiğinde dokunulabilir,
  • Farklı renk seçenekleriyle geniş kullanım alanları bulunmaktadır.